Сайт працює у тестовому режимі, триває процес наповнення, редагування та внесення змін.

Гарматій Володимир Михайлович

Гарматій Володимир Михайлович

Дата та місце народження: 4 Серпня 1992 р., с. Чернелів-Руський, Байковецька ОТГ, Тернопільська область.

Дата та місце загибелі: 25 Липня 2014 р. , Луганська область.

  • Звання:Молодший лейтенантМолодший лейтенант
  • Посада:Командир взводу
  • Підрозділ:51-а окрема механізована бригада51-а окрема механізована бригада
  • Обставини загибелі: Підірвався на фугасі під час евакуації техніки. З ним було ще 7 солдатів. Через кілька днів родичам повідомили, що тіло загиблого знаходиться у дніпропетровському морзі, до того часу офіційних підтверджень загибелі Володимира не було, тому друзі та рідні Володимира до останнього вірили, що він живий.

  • Сімейний стан:Залишилися мама і брат.
  • Місце поховання:с. Чернелів-Руський, Байковецька ОТГ, Тернопільська область.
  • Нагороди:Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка»Почесний громадянин Тернопільської області

Про героя

Початкові класи закінчив у Чернелево-Руській школі, продовжив навчання у ЗОШ села Соборного, згодом — у Великобірківській. — гімназії ім. Степана Балея. Брав активну участь у подіях на Майдані. Навчався на п’ятому курсі факультету обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету (у 2013 р. закінчив військову кафедру цього ж університету), коли його мобілізували до армії у квітні цього року. Служив під Сєвєродонецьком. Брав участь у боях за російсько-український кордон.

Нагороди і відзнаки:

Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). Указ Президента України № 448/2016 від 13 жовтня 2016 р., за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Звання «Почесний громадянин Тернопільської області. (посмертно). Рішення Тернопільської обласної ради від 26 серпня 2022 р.

12 травня 2016 р. на одному з корпусів ТНЕУ відкрили пам’ятну дошку Володимирові Гарматію.

Найбільша в Україні щорічна теренова патріотична гра Гурби-Антонівці у 2015 р. була присвячена пам’яті Володимира Гарматія, який неодноразово був учасником гри у попередні роки. На урочистому відкритті організатори гри — представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу (МНК), передали його рідним відзнаку «За екстремальні та бойові акції» та «Ідея. Кадри. Боротьба», що присуджуються лише дійсним членам МНК за особливі заслуги.

Публікації:

4 серпня в історії Тернопільщини

Бойко, С. 11 заповідь — «Не забудь!» / Соломія Бойко // Вільне життя плюс. — 2014. — № 64 (8 серп.). — С. 3 — (Герої не вмирають).

Відкриття меморіальної дошки пам’яті воїна АТО, випускника ФОА Володимира Гарматія

Володимир Гарматій, уродженець с. Чернелів-Руський

Гарматій Володимир Михайлович

Гарматій Володимир Михайлович

Гарматій Володимир Михайлович – Вікіпедія

Гарматій Володимир Михайлович – Книга пам’яті загиблих

Гарматій Володимир Михайлович молодший лейтенант

Гарматій Володимир Михайлович | Пам’ятаймо їхні імена

Гарматій Володимир Михайлович. Пам’ятники

Володимир Гарматій – Тернопедія

ГАРМАТІЙ Володимир Михайлович – Тернопільщина

Гарматій Володимир Михайлович // Український меморіял.

Гарматій Володимир Михайлович – Wikiwand

Герой України Володимир Гарматій

За що отримали найвищу державну нагороду 17 Героїв …

Лабай, В. Вшанували пам’ять єдиного Героя України артилериста / Василь Лабай // Арміяinform. — 2020. — 3 лист. — 15:09.

«Мене болить — тебе ще більше»: Навіки будем у небеснім батальйоні // Вільне життя плюс. — 2014. — № 82 (15610) (10 жовт.). — С. 4.

На день народження повернувся додому у труні… [Текст] / [В. Гарматій загинув під час АТО на Сході України] // Нова Тернопільська газета. – 2014. – № 30 (13-19 серп.). – С. 12.

На Тернопільщині — ще одна втрата. Загинув Володимир Гарматій [Архівовано 27 грудня 2015 у Wayback Machine.] // 20 хвилин (Тернопіль). — 2014. — 31 липня.

Омельницький, А. Володя Гарматій бігав подвір’ям цієї школи [Текст] : [на фасаді Жовтневої ЗОШ І-ІІ ст. відкрили мемор. дошку В. Гарматію] / А. Омельницький // Подільське слово. – 2015. – № 46 (20 листоп.). – С. 2.

Освятили пам’ятник Герою України Володимиру Гарматію

Пам’ятну дошку Володимиру Гарматію відкрили в одному із корпусів ТНЕУ на YouTube // Телеканал ІНТБ. — 2016. — 12 травня.

Поховали Володимира Гарматія, який підірвався на міні в зоні АТО

Син України [Текст] : [В. Гарматій загинув під час АТО на Сході України] // Подільське слово. – 2014. – № 32 (8 серп.). – С. 1, 6.

Тернопільщина прощалась із Володимиром Гарматієм, що загинув на війні [Архівовано 8 серпня 2014 у Wayback Machine.] // Доба. — 214. — 2 серпня.

Трьох військових ЗСУ удостоєно звання Герой України, двох — посмертно [Архівовано 17 жовтня 2016 у Wayback Machine.] // Офіційне інтернет-представництво Президента України. — 2016. — 14 жовтня.

 У Тернополі відкрили меморіальну дошку на честь загиблого в АТО Володимира Гарматія на YouTube // Телекомпанія TV-4. — 2016. — 12 травня.

Увічнити сучасних Героїв України: відомий київський …